• Zdjęcia z akcji strażaków nr 1
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 2
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 3
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 4

Nowa jakość w szkoleniu

Opublikowano: poniedziałek, 02, listopad 2015

Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno- Ekologicznego w Elblągu mieli niebywałą okazję wziąć udział w specjalnie zorganizowanych warsztatach w Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych.

Podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętności jest niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego prowadzenia działań, zwłaszcza w ratownictwie chemicznym. Z inicjatywą takiej współpracy wyszedł kpt. Dariusz Olcen z JRG1. W szkoleniu wzięły udział wszystkie zmiany służbowe. Profesjonalny zespół Laboratorium EPT wprowadził strażaków w środowisko chemii i przybliżył im świat kwasów. Podczas kilkugodzinnych zajęć strażacy zapoznali się z zagrożeniami, z jakimi mogą się spotkać w swojej codziennej pracy. Nauczyli się jak zabezpieczyć wyciek kwasów i jak je neutralizować. Podczas badań laboratoryjnych poznali właściwości fizyczne i chemiczne podstawowych kwasów. Mieli też okazję zaobserwować między innymi jak zachowuje się tkanka organiczna w kontakcie z kwasem. Spotkanie było także świetną okazją do wspólnej wymiany doświadczeń.

Planowane są już kolejne warsztaty dotyczące zasad i gazów palnych, ich właściwości fizykochemicznych i zagrożeń jakie stwarzają. Współpraca układa się bardzo pomyślnie i mamy nadzieję, że warsztaty chemiczne na stałe wpiszą się do naszego kalendarza.

Więcej zdjęć znajduje się w GALERII

Dawid Rogożyński

zdjęcia Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych