• Zdjęcia z akcji strażaków nr 1
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 2
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 3
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 4

Pożar poddasza na ul. Dojazdowej w Elblągu

Opublikowano: poniedziałek, 03, grudzień 2018

29 listopada br. około godziny 10:20 strażacy z obu elbląskich jednostek zostali zadysponowani do pożaru poddasza w jednym z budynków przy ulicy Dojazdowej w Elblągu.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że przez szczeliny w dachu budynku administracyjno-biurowego wydostawał się gęsty dym i ogień. Wszystkie osoby znajdujące się w budynku opuściły go jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu wszystkich pomieszczeń oraz podaniu dwóch prądów wody z autodrabiny i podnośnika hydraulicznego oraz jednego prądu wody od wewnątrz budynku, co w efekcie doprowadziło do ugaszenia pożaru. W celu dogaszenia spalonych elementów konstrukcji dachowej konieczne było częściowe rozebranie poszycia dachowego. Na zakończenie działań obiekt został dokładnie sprawdzony kamerą termowizyjną, a wszystkie pomieszczenia zostały dokładnie przewietrzone.  W zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba.

Na miejscu pracowało 8 pojazdów pożarniczych z obu elbląskich JRG, łącznie 22 strażaków, policja oraz pogotowie energetyczne.

opracowanie: st. sekc. Dawid Rogożyński

zdjęcia: mł. ktp. Łukasz Janecki