• Zdjęcia z akcji strażaków nr 1
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 2
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 3
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 4

Pożar na ul. Iwaszkiewicza w Elblągu

Opublikowano: poniedziałek, 03, grudzień 2018

23 listopada br. około godziny 18:40 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu przy ulicy Iwaszkiewicza w Elblągu.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów z JRG nr 2 strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar garażu przylegającego do budynku jednorodzinnego. Mieszkańcy opuścili zagrożony budynek jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych. Z uwagi na zagrożony pożarem budynek mieszkalny na miejsce zostały skierowane kolejne zastępy z JRG nr 1. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu wszystkich pomieszczeń i podaniu łącznie trzech prądów wody, co w efekcie doprowadziło do ugaszenia pożaru. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji gaśnicze pożar nie zdołał się rozprzestrzenić.  Dalsze prace polegały na sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną i dokładnym  przewietrzeniu obiektu. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala jeszcze przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Na miejscu pracowały 2 zastępy z JRG 2 i 3 zastępy z JRG 1 w Elblągu, łącznie 16 ratowników, policja, ZRM oraz pogotowie energetyczne. Przyczyny i okoliczności powstania pożaru wyjaśni policyjne postępowanie.

opracowanie: st. sekc. Dawid Rogożyński

zdjęcia:  mł. kpt. Łukasz Janecki