• Zdjęcia z akcji strażaków nr 1
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 2
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 3
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 4

Pożar drewnianego domu w Jegłowniku

Opublikowano: niedziela, 07, październik 2018

6 października br. około godziny 22:10 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Jegłownik. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z JRG nr 1 w Elblągu oraz pobliskie jednostko OSP z Jegłownika oraz Gronowa Elbląskiego.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów ratowniczo-gaśniczych strażacy zastali budynek w całości objęty pożarem. Z uzyskanych na miejscu informacji okazało się, że budynek nie jest stale zamieszkiwany, a jego właściciel przebywa w domu opieki. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu czterech prądów gaśniczych w natarciu na palący się obiekt, co w efekcie doprowadziło do ugaszenia pożaru. Dalsze działania polegały na dokładnym przeszukaniu pogorzeliska i rozebraniu elementów konstrukcyjnych budynku, które groziły zawaleniem.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W działaniach brało udział 5 zastępów PSP z JRG nr 1 w Elblągu oraz 2 zastępy OSP z Jegłownika i Gronowa Elbląskiego, łącznie 21 strażaków. Na miejscu pracowała także policja oraz pogotowie energetyczne. Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśni policyjne postępowanie.

GALERIA ZDJĘĆ

opracowanie: st. sekc. Dawid Rogożyński

zdjęcia: kpt. Piotr Woliński