• Zdjęcia z akcji strażaków nr 1
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 2
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 3
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 4

Dobry występ strażaków z Pasłęka w turnieju siatkówki plażowej służb mundurowych

Opublikowano: środa, 25, lipiec 2018

W nocy z 19 na 20 lipca odbył się V Nocny Turniej Siatkówki Plażowej Służb Mundurowych i Ratowniczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod patronatem Wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz starosty ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego . Zawody rozegrane zostały na terenie plaży miejskiej nad jez. Sajmino w Ostródzie. Organizatorami zmagań była Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie przy współpracy z Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie oraz Instytutem Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej.

Wychowanie fizyczne i sport w służbach mundurowych jest bardzo ważnym elementem doskonalenia zawodowego wszystkich funkcjonariuszy. Ciągłe doskonalenie i kształtowanie ich sprawności fizycznej przyczynia się do skuteczniejszego i bezpieczniejszego prowadzenia akcji, działań czy interwencji. W tym celu organizowane są zgrupowania, zawody sportowe w różnych dyscyplinach we wszystkich formacjach mundurowych. Zawody to też integracja.

Do turnieju przystąpiło 21 drużyn reprezentujących służby mundurowe i ratownicze województwa warmińsko-mazurskiego. Zawody rozegrano na 3 oświetlonych boiskach do piłki siatkowej. Drużyny podzielone zostały na 4 grupy, mecze w grupach odbywały sie w systemie każdy z każdym. Z każdej grupy wychodziły 2 najlepsze drużyny które przechodziły do ćwierć finału następnie odbyły sie półfinały, mecz o 3 miejsce i finał.

Zmagania były bardzo zacięte i wyrównane a drużyny  reprezentowały wysoki poziom gry. Rozgrywkom towarzyszyły duże emocje a walka była zacięta. W sumie rozegrano prawie 90 meczy które trwały do godziny 3:30.

Naszą komendę reprezentowali asp. Marcin Ostrowski i st. str. Jacek Polcyn, którzy  w ćwierć finale po zaciętej walce przegrali z faworytami turnieju i ostatecznie sklasyfikowani zostali w grupie miejsc 5-8.

więcej informacji i zdjęcia z turnieju TUTAJ

opracowanie: JRG nr 3 w Pasłęku