• Zdjęcia z akcji strażaków nr 1
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 2
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 3
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 4

Tragiczny wypadek w Komorowie Żuławskim

Opublikowano: wtorek, 15, maj 2018

13 maja br. około godziny 9:40 na „starej siódemce” w Komorowie Żuławskim doszło tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia się ciągnika siodłowego z autem osobowym śmierć poniosła jedna osoba, a druga z obrażeniami trafiła do szpitala.

Zadysponowani na miejsce zdarzenia strażacy z JRG nr 1 zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej uczestnikom wypadku. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych ratownicy wykonali dostęp do kierowcy osobowej skody. Poszkodowane osoby zostały ewakuowane z pojazdu przy użyciu noszy typu deska i przekazane ZRM. W wyniku odniesionych obrażeń kierowca osobowej skody poniósł śmierć na miejscu. Ranna kobieta, która także podróżowała pojazdem osobowym została zabrana przez ZRM do szpitala. Kierowca ciężarowej Scanii nie odniósł obrażeń.

Na czas prowadzenia działań droga była zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu pracowały 2 zastępy z JRG nr 1, tj. 9 strażaków, policja oraz ZRM. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni policyjne postępowanie.

opracowanie: st. sekc. Dawid Rogożyński

zdjęcia: st. str. Przemysław Matczuk