• Zdjęcia z akcji strażaków nr 1
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 2
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 3
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 4

Autem wjechał pod tramwaj

Opublikowano: czwartek, 19, kwiecień 2018

18 kwietnia br. około godziny 15:30 na ul. Płk. Dąbka w Elblągu, auto osobowe wjechało wprost pod nadjeżdżający tramwaj. Do zdarzenia natychmiast skierowano 3 pojazdy ratowniczo - gaśnicze z obu elbląskich jednostek.

Ze wstępnych ustaleń wynika że kierowca pojazdu osobowego marki Toyota Avensis wykonując manewr zawracania wjechał pod nadjeżdżający wagon tramwajowy. Siła uderzenia była na tyle duża, że pojazd szynowy wypadł z torów, a auto zostało uwięzione pomiędzy wagonem a płotem oddzielającym torowisko.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanemu oraz jego ewakuacji z wraku pojazdu. W tym celu konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. Mężczyzna został zabrany przez ZRM do szpitala. Zarówno motorniczy, jaki i pasażerowie podróżujący tramwajem nie uskarżali się na żadne dolegliwości.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne postępowanie.

W działaniach brały udział 3 zastępy PSP z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Elblągu, łącznie 10 strażaków, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

opracowanie: sekc. Dawid Rogożyński

zdjęcia: Marek Lewandowski, Dziennik Elbląski