• Zdjęcia z akcji strażaków nr 1
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 2
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 3
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 4

Pożar na ulicy Browarnej

Opublikowano: czwartek, 08, marzec 2018

06 marca br. około godziny 19:40 dyżurny stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w jednym bloków przy ulicy Browarnej w Elblągu. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z obu elbląskich jednostek ratowniczo- gaśniczych.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów,  okazało się że z okien na parterze budynku, wydobywa się gęsty, czarny dym. Wszyscy mieszkańcy,  zdołali opuścić swoje lokale jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  podaniu jednego prądu wody w natarciu na ognisko pożaru oraz na przeszukaniu pozostałych lokali.  Pożar ugaszono po kilkunastu minutach. Dalsze działania polegały na przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń, sprawdzeniu ich pod kątem pożarowym kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla.

Podczas zdarzenia nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń  i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Mieszkańcy bloku jeszcze tego samego wieczora mogli powrócić do swoich mieszkań. Na czas prowadzonych działań wstrzymano ruch na ulicy browarnej oraz na torowisku tramwajowym. 

W zdarzeniu brało udział 6 zastępów z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Elblągu, tj. 14 ratowników, pogotowie energetyczne i policja. Na miejscu obecny był także przedstawiciel zarządu budynków komunalnych. Przyczyny i okoliczności powstania pożaru wyjaśni policyjne dochodzenia.

GALERIA

opracowanie: sekc. Dawid Rogożyński

zdjęcia: Marek Lewandowski