• Zdjęcia z akcji strażaków nr 1
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 2
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 3
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 4

Drużynowy sukces elbląskich strażaków

Opublikowano: czwartek, 01, marzec 2018

 

W Ełku dnia 24 lutego odbyła się kolejna edycja biegu terenowego z przeszkodami - Zimowy Runmageddon 2018, w którym strażacy z Elbląga zdobyli 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej open.

W formule Hardcore na dystansie 21 km z ponad siedemdziesięcioma przeszkodami zmierzyli się funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, reprezentujący Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 w Elblągu . W wydarzeniu jako drużyna LION'S FIREFIGHTER'S TEAM wystartowali : Jerzy Pawlyta, Michał Pawlyta, Łukasz Pytelewski  (Elbląg) oraz Michał Kamieniecki i Krzysztof Maczulski (Olsztyn). Na zawodników czekała prawdziwa zima, świeży śnieg, słońce i dziesięciostopniowy mróz. Na trasie do pokonania czekało wiele wymagających przeszkód, niezbędna była tu siła fizyczna jak i spryt bez którego podejście do trudności zakończyłoby się porażką. Do zadań na trasie należało m.in.  przeniesienie 33 kilogramowego betonowego bloku  na dystansie około 1,5km, zawodnicy musieli wielokrotnie wspinać się po linach, łańcuchach, rurach i zanurzyć się w lodowatej wodzie. Start w zawodach okazał się szczęśliwy dla strażaków z Elbląga, w serii  o 8.45 wyniki były następujące:

Miejsce 1. Michał Pawlyta, 2:50:31s.

Miejsce 2. Jerzy Pawlyta, 2:50:32s.

Miejsce 4. Łukasz Pytelewski, 3:06:04s.

W imprezie na dystansie hardcore wzięło udział łącznie 466 osób, w generalnej klasyfikacji funkcjonariusze zajęli odpowiednio 12,13 i 26 miejsce.

opracowanie: sekc. Michał Pawlyta