• Zdjęcia z akcji strażaków nr 1
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 2
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 3
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 4

Pożar domu na ulicy Niborskiej w Elblągu

Opublikowano: czwartek, 15, luty 2018

14 lutego br. około godziny 20:15 blisko 20 strażaków walczyło z pożarem domu jednorodzinnego przy ulicy Niborskiej w Elblągu.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów PSP, okazało się że w całym budynku panuje duże zadymienie, a na parterze widoczny jest już ogień. Jedna osoba, która zamieszkiwała obiekt, zdołała go opuścić przed przyjazdem służb ratunkowych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu 2 prądów gaśniczych wody w natarciu do wnętrza budynku. Jeden prąd przez drzwi wejściowe, drugi przy pomocy drabiny przystawnej na poddasze budynku. Dzięki szybkiej akcji strażaków pożar został bardzo szybko ugaszony. Dalsze działania polegały na rozebraniu nadpalonej części dachu. Na koniec  wszystkie pomieszczenia budynku oraz elementy konstrukcyjne poddasza zostały sprawdzone kamerą termowizyjną. Podczas działań strażacy wynieśli z budynku 11-kilogramową butlę z gazem propan-butan. W działaniach nikt nie został ranny.

Na miejscu pracowało 19 strażaków  z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Elblągu, łącznie 6 pojazdów pożarniczych, policja oraz pogotowie gazowe.

opracowanie: sekc. Dawid Rogożyński

zdjęcie: st. sekc. Paweł Król