• Zdjęcia z akcji strażaków nr 1
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 2
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 3
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 4

Pożar na ul. Kasprzaka w Elblągu. Jedna ofiara śmiertelna

Opublikowano: środa, 03, styczeń 2018

30 grudnia 2017 r. około godziny 02:10 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęła informacja o pożarze lokalu mieszkalnego przy ulicy Kasprzaka.

Strażacy z JRG 2, którzy pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia zastali w pełni rozwinięty pożar w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze w budynku wielorodzinnym. Działania ratowników polegały na jednoczesnym zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody do wnętrza palącego się mieszkania. Równolegle prowadzona była ewakuacja lokatorów, którzy nie zdołali jeszcze opuścić swoich mieszkań. Po ugaszeniu pożaru,  w jednym z pomieszczeń strażacy ujawnili ciało mężczyzny.

Na miejsce zdarzenia przybył komendant miejski PSP w Elblągu, kpt. Łukasz Kochan oraz dyżurny operacyjny asp. sztab. Jan Skawroń. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej, ogień nie zdołał się rozprzestrzenić na dach i sąsiednie lokale. Na czas prowadzonych działań mieszkańcy budynku objętego działaniami mogli znaleźć schronienie w specjalnie podstawionym autobusie. Zanim lokatorzy powrócili do swoich mieszkań, budynek został dokładnie sprawdzony kamerą termowizyjną oraz czujnikiem tlenku węgla.

W działaniach brało udział 7 zastępów PSP z JRG nr 1 i JRG nr 2, tj. 20 strażaków, policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne, oraz przedstawiciel administracji budynku.

KM PSP Elbląg

zdjęcie: Tomasz Sokół