• Zdjęcia z akcji strażaków nr 1
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 2
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 3
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 4

Dwa niebezpieczne zdarzenia drogowe w odstępie 20 minut

Opublikowano: piątek, 22, grudzień 2017

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 22 grudnia br. około godziny 12:15 na ulicy Ogólnej w Elblągu. W okolicy centrum Handlowego Ogrody doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki Nissan Micra z autobusem komunikacji miejskiej.

Zadysponowani do wypadku strażacy z JRG nr 2 zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej kierowcy Nissana, aby go uwolnić z pojazdu konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. Mężczyzna został ewakuowany w asyście ratowników medycznych przy pomocy deski ortopedycznej. Kierowca autobusu i jego pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń.

W działaniach brało udział 12 strażaków, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia doszło chwilę później na ul. Mazurskiej. Tam czołowo zderzyły się 2 pojazdy osobowe, Honda Civic i Renault Laguna. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili swoje auta jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili pomocy medycznej pasażerce Hondy. W dalszej kolejności ratownicy usunęli z drogi pozostałości pokolizyjne.

W działaniach brały udział 3 pojazdy z JRG nr 2, tj. 9 strażaków, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

KM PSP Elbląg

zdjęcia: Paweł Król