• Zdjęcia z akcji strażaków nr 1
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 2
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 3
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 4

Pożar mieszkania na ulicy Dolnej w Elblągu

Opublikowano: czwartek, 16, listopad 2017

16 listopada br. około godziny 15:05 doszło do pożaru mieszkania w jednym z bloków przy ulicy Dolnej w Elblągu. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano strażaków z obu elbląskich jednostek.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów z JRG nr 2, okazało się, że pożarem jest objęte mieszkanie na pierwszym piętrze w dwupiętrowym budynku wielorodzinnym. Na klatce schodowej panowało duże zadymienie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i równolegle z akcją gaśniczą rozpoczęli ewakuację budynku. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego weszli do objętego pożarem mieszkania podając jeden prąd wody w natarciu. Mieszkańców znajdujących się na drugim piętrze ewakuowano przy pomocy podnośnika hydraulicznego. Na miejsce przybył komendant miejski PSP w Elblągu, kpt. Łukasz Kochan, który przejął kierowanie działaniami ratowniczo-gaśniczymi. Pożar został zlokalizowany po około dwudziestu minutach. Z bloku mieszkalnego ewakuowano w sumie sześć osób, w tym dwoje dzieci. Żaden z mieszkańców, nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. W dalszej kolejności strażacy dokładnie sprawdzili pogorzelisko pod kątem pożarowym oraz przewietrzyli mieszkania wraz z klatką schodową.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków pożar nie rozprzestrzenił się na inne kondygnacje.  W działaniach brało udział łącznie 8 pojazdów PSP z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Elblągu, w sumie 22 strażaków, policja, zespół ratownictwa medycznego , pogotowie energetycznie i gazowe. Na miejsce przybył także przedstawiciel zarządzania kryzysowego w celu zabezpieczenia pogorzelcom lokali zastępczych.

GALERIA

KM PSP Elbląg

fot. Paweł Król