• Zdjęcia z akcji strażaków nr 1
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 2
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 3
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 4

Tragiczny finał potrącenia rowerzysty na ul. Mickiewicza

Opublikowano: piątek, 13, październik 2017

12 października 2017 roku około godziny 8:45 doszło do potrącenia rowerzysty przez kierowcę osobowego passata. Zdarzenie miało miejsce na ul. Mickiewicza w Elblągu, na wysokości szkoły podstawowej nr 4.  Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że rowerzysta poruszał się po chodniku i z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na jezdnię wprost pod koła osobowego volkswagena.

Na miejsce zadysponowano 2 zastępy ratowniczo – gaśniczej z JRG 1. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i po sprawdzeniu funkcji życiowych leżącego na jezdni mężczyzny rozpoczęli resuscytację krążeniowo oddechową poszkodowanego, do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Ratownikom udało się na przywrócić funkcje życiowe i mężczyzna został zabrany do szpitala. Dalsze działania polegały na usunięciu z jezdni pozostałości powypadkowych.

W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana w obu kierunkach. W działaniach brały udział 2 zastępy ratowniczo – gaśnicze z JRG nr 1, tj. 9 ratowników,  zrm oraz policja.

KM PSP Elbląg

fot. Dawid Rogożyński