• Zdjęcia z akcji strażaków nr 1
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 2
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 3
  • Zdjęcia z akcji strażaków nr 4

Mistrzostwa strażaków płetwonurków w Augustowie 2017

Opublikowano: środa, 06, wrzesień 2017

W dniach 31 sierpnia – 1 września 2017r. na jeziorze Białym przy Oficerskim Yacht Club „Pacyfik” w Augustowie odbyły się VII Mistrzostw Województwa Podlaskiego Strażaków – Płetwonurków.

Dzięki przychylności Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu drużyna z JRG 2 w Elblągu wzięła udział w zawodach.  Kierownikiem drużyny był bryg. Tomasz Malesiński, a w skład drużyny wchodzili: mł. ogn. Rafał Kuźmicz, st. sekc. Paweł Król, st. str. Jakub Sidorski oraz st. str. Łukasz Pytelewski. 


W sumie w zawodach uczestniczyło 62 strażaków płetwonurków z jednostek PSP i OSP z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego oraz z Białorusi i Litwy.
Organizatorem mistrzostw był Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Funkcję gospodarza mistrzostw pełniła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie. Nasi strażacy w konkurencji indywidualnej zajęli 8,19,31 i 48 miejsce. Natomiast w konkurencji drużynowej nasza jednostka zajęła 8 miejsce na 19 drużyn biorących udział w zawodach. W trakcie uroczystości zakończenia mistrzostw nagrody i wyróżnienia dla najlepszych płetwonurków wręczył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Poseł na Sejm RP Pan Jarosław Zieliński.

Ratownictwo wodne powstało w Elblągu w 1988 roku. Pierwszy start w zawodach elblążanie zaliczyli rok później czyli w 1989 roku. Ostatnie zawody rangi ogólnopolskiej, w których strażacy płetwonurkowie z Elbląga brali udział odbyły się 1998r w Olsztynie na jeziorze Pluszne. Natomiast w latach 1994,1995,1996 zdobywali  vice mistrzostwo Polski w konkurencji indywidualnej przez st. ogn. Zbigniewa Markowskiego "Żagla", natomiast w konkurencji drużynowej zawsze byli w pierwszej dziesiątce, co w tym roku potwierdziła odmłodzona drużyna.

GALERIA ZDJĘĆ

KM PSP Elbląg

fot. Paweł Król